Czwartek 02.05.2024

Formy współpracy

Współpraca z rodzicami

Przedszkole posiada wypracowane formy współpracy z rodzicami. Całe rodziny mogą uczestniczyć w różnorodnych imprezach organizowanych w placówce. Wśród form takiego współdziałania są m.in. uroczystości: Pasowanie na przedszkolaka, Jasełka,   spotkania opłatkowe, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Rodziny, Rodziny, podczas których dzieci mają możliwość zaprezentowania najbliższym umiejętności nabytych w czasie zajęć prowadzonych w przedszkolu. Uroczystości służą również wzmacnianiu więzi rodzinnych i pozytywnych zachowań przedszkolaków.

Przedszkole posiada opracowaną tematykę i harmonogram zajęć otwartych, podczas których rodzice mogą prowadzić obserwację swojego dziecka. Są to cykliczne spotkania oraz indywidualne kontakty, w czasie których nauczyciele informują o predyspozycjach dzieci i wskazują możliwości uzyskania pomocy specjalistycznej. Placówka współpracuje z Poradnią Pedagogiczno-Psychologiczną, kierując do specjalistów dzieci wymagające pomocy pedagogicznej, psychologicznej lub logopedycznej.

Przedszkole pełni funkcję doradczą i wspierającą działania rodziny. Rozpoznaje środowisko rodzinne i sytuację życiową dzieci uczęszczających do przedszkola. Na początku każdego roku szkolnego rodzice mogą uczestniczyć w zajęciach integracyjnych.

Nauczyciele wspierają rodziców w wychowywaniu dzieci oraz troszczą się o skuteczny przepływ informacji. Sprzyja to ujednoliceniu procesu wychowania i edukacji dzieci. Wsparcie, życzliwość i akceptacja rodziców ułatwiają podejmowanie konstruktywnych działań na rzecz jakości pracy przedszkola.