Nawigacja

Piątek 17.05.2024

liczba odwiedzin: 158656

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszego przedszkola, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane
Zdalne nauczanie 2021 Zdalne Nauczanie Ramowy Rozkład Dnia Prawa dziecka Informacje o naborze Harmonogram naboru Kryteria naboru Kodeks przedszkolaka Alfabet Rodzica Ciekawe strony dla rodziców Regulamin Korzystania z placu przedszkolnego Kalendarz wydarzeń Poznajemy Logopedia Losy absolwentów Osiągnięcia rozwojowe trzylatków Osiągnięcia rozwojowe czterolatków Osiągniecia rozwojowe sześciolatków Osiągnięcia rozwojowe pięciolatków Aktualności Pomagamy Kółko muzyczne Monitorowanie osiągnięć dzieci Wnioski z pracy dydaktyczno-wychowawczej Glottodydaktyka Plan uroczystosci wnioski z pracy z najmłodszymi przedszkolakami Program wychowania przedszkolnego realizowany w przedszkolu Tekstowa podstrona

Dla Rodziców

Informacje o naborze

      Szanowni Państwo.

Rekrutacja do Publicznego Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Świętej Jadwigi dla którego  organem prowadzącym jest Zgromadzenie Sióstr Świętej Jadwigi – Prowincja Katowicka  na rok szkolny 2017/18 odbywać się będzie w oparciu o przepisy ustawy z dnia 6 grudnia 2013r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2014r.,poz.7) .

 

Przebieg procesu rekrutacji:

1. Rodzice dzieci, które obecnie uczęszczają do przedszkola mogą składać deklaracje dalszej realizacji wychowania przedszkolnego w placówce, do której dziecko uczęszcza.

2. Jeżeli rodzic chce zmienić placówkę, do której uczęszcza dziecko, zobowiązany jest do przejścia procedury rekrutacyjnej.

3. Rekrutacja na rok szkolny 2017/2018 rozpocznie się w dniu 01.03.2017r.  i potrwa do 28.03.2017 r. do godziny  16:00, Wniosek należy pobrać u dyrektora  placówki i złożyć w określonym terminie.


 Uwaga: o przyjęciu lub nieprzyjęciu dziecka do przedszkola nie decyduje kolejność rejestracji wniosków w placówce.

 

4. Za przebieg procesu rekrutacji w placówce odpowiada komisja rekrutacyjna, powołana przez dyrektora przedszkola. Wskazuje on  Przewodniczącego komisji.

5.  W roku szkolnym 2017/18 kryteria lokalne określa dyrektor placówki w uzgodnieniu z organem prowadzącym.

6. Organ prowadzący w pierwszej kolejności zobowiązany jest zapewnić miejsca dla dzieci  6 i 5 letnich , zamieszkałych na  terenie  gminy.

7. Ustawodawca w art. 20c ust. 2 pkt 1-7, przywołanej ustawy określił kryteria uwzględniane na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego. Kryteria te mają jednakową wartość.

8. W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na I etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po jego zakończeniu pozostały w placówce wolne miejsca, to na drugim etapie są brane pod uwagę kryteria lokalne. Ich wartość punktowa posiada też jednakową wartość.

9. Kandydaci zamieszkali poza obszarem gminy mogą być przyjęci do placówki, jeżeli po zakończeniu postępowania rekrutacyjnego dla dzieci z terenu miasta Katowice placówka dysponuje jeszcze wolnymi miejscami. Należy podkreślić, że nabór do  przedszkola jest prowadzony jako nabór podstawowy i uzupełniający.

10.Wniosek wypełniany przez rodzica musi być zgodny ze stanem faktycznym i  prawnym. Ustawodawca określił jednoznacznie, że wnioskodawca składa pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań, oświadczenie zawierające klauzulę „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia”.

11.Komisja rekrutacyjna weryfikuje wnioski i podejmuje decyzję w sprawie dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do placówki. Po wywieszeniu listy dzieci  zakwalifikowanych do przedszkola rodzic ustnie potwierdza w przedszkolu, że dziecko będzie realizowało wychowanie przedszkolne w placówce, do której został  zakwalifikowane. Następnie publikowana jest w widocznym miejscu, w siedzibie placówki lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do placówki. Lista zawiera również informację o najniższej liczbie punktów, która uprawniała do przyjęcia   Nazwiska dzieci na liście uszeregowane są w porządku alfabetycznym. Dzień   podania listy do publicznej wiadomości określany jest w formie adnotacj  umieszczonej na liście. Listę podpisuje Przewodniczący komisji rekrutacyjnej.

12.Tryb odwoławczy przysługujący wnioskodawcy, zawarto w art. 20zc ust. 6 – 9, przywołanej ustawy.

 

Słowniczek:

 

Wielodzietność rodziny – oznacza to rodzinę wychowującą troje i więcej dzieci.

Samotne wychowanie dziecka – oznacza wychowanie dziecka przez pannę, kawalera,

wdowę, wdowca, osobę pozostającą w separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu, osobę rozwiedzioną, chyba że osoba taka wychowuje wspólnie co najmniej jedno dziecko z jego rodzicem.

Miejsce zamieszkania – zostało określone w ustawie z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks Cywilny jako miejscowość, w której dana osoba przebywa z zamiarem stałego pobytu (art. 25 k.c.). Miejscem zamieszkania dziecka pozostającego pod władzą rodzicielską jest miejsce zamieszkania rodziców bądź tego z rodziców, któremu wyłącznie przysługuje władza rodzicielska lub któremu powierzono wykonywanie władzy rodzicielskiej. Jeśli rodzice mieszkają osobno, a prawa rodzicielskie przysługują obojgu rodzicom, miejscem zamieszkania dziecka jest miejsce zamieszkania tego z rodziców, u którego dziecko stale przebywa. W przypadku gdy dziecko nie przebywa stale u żadnego z rodziców, jego miejsce zamieszkania określa sąd opiekuńczy