Ramowy Rozkład Dnia

7.00 - 8.30

Przychodzenie dzieci do przedszkola. Gry i zabawy: dydaktyczne, konstrukcyjne, tematyczne, badawcze. Ogladanie ksiażek, albumów, czasopism dziecięcych. Prace porządkowe w sali.

8.30 - 8.45

Ćwiczenia poranne.

8.45 - 9.00

Czynności higieniczne oraz przygotowanie do śniadania.

9.00 - 9.30

Śniadanie. Nabywanie umiejętności kulturalnego spożywania posiłków , zachowanie prawidłowej postawy.

9.30 - 9.45

Wdrażanie do czynności higienicznych (szczotkowanie zębów). Przygotowanie do programowych zajęć dydaktycznych.

9.45 - 10.15

Edukacyjne zajęcia programowe, część 1.

10.15 - 10.25

Przygotowanie do zajęć i zabaw na powietrzu.

10.25 - 11.15

Zajęcia  na świeżym powietrzu: ruchowe, sportowe, przyrodnicze, spacery. Zabawy w ogrodzie przedszkolnym.

Powrót z ogrodu. Czynności samoobsługowe w szatni.

11.15 - 11.45

Edukacyjne zajęcia  programowe, część 2.

11.45 - 12.00

Gry i zabawy ruchowe.

12.00 - 12.15

Przygotowanie do obiadu. Zabiegi higieniczne. Wdrażanie zasad higieny i kulturalnego zachowania.

12.00 - 12.30

Obiad. Nabywanie umiejętności kulturalnego spożywania posiłków. Rozwijanie umiejętności posługiwania się sztućcami, zachowanie prawidłowej postawy przy stole

12.30 - 13.20

Odpoczynek- sluchanie muzyki relaksacyjnej, bajek, opowiadań.

13.20 - 13.30

Przygotowanie do podwieczorku. Zabiegi higieniczne. Czynności samoobsługowe.

13.30 - 14.00

Podwieczorek. Wdrażanie zasad kulturalnego spożywania posiłków . Zachowanie prawidłowej postawy. Wdrażanie do czynności higienicznych i porządkowych po posiłku.

14.00 - 16.00

Gry i zabawy dydaktyczne, zabawy konstrukcyjne,tematyczne, badawcze, zabawy ruchowe, zabawy dowolne w sali lub w ogrodzie przedszkolnym. Zabawy relaksacyjne, wspieranie działań twórczych w różnych dziedzinach aktywności. Praca indywidualna  z dziećmi przejawiającymi  trudności i szczególnie uzdolnionymi, zabawy wg wyboru  w kącikach zainteresowań. Prace użyteczno - porządkowe w sali. Kontakty indywidualne z rodzicami. Rozchodzenie się dzieci.