Regulamin Korzystania z placu przedszkolnego

REGULAMIN KORZYSTANIA Z OGRODU PRZEDSZKOLNEGO

PODSTAWY PRAWNE:

Rozporządzenie Ministra edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach. (Dz. U. z dnia 22 stycznia 2003 r.).

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 sierpnia 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2009 r. Nr 139, poz. 1130)

1. Plac zabaw zlokalizowany w ogrodzie przedszkolnym jest terenem służącym zabawie
    i wypoczynkowi dzieciom uczęszczającym do Publicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Świętej Jadwigi w Wieruszowie

2. Dzieci na terenie placu zabaw przebywają wyłącznie pod stałą opieką nauczycieli Przedszkola lub rodziców.

3. Osoba odbierająca dziecko z ogrodu zobowiązana jest do osobistego poinformowania nauczyciela o zamiarze odebrania dziecka.

4. Osoby przebywające na terenie placu zabaw zobowiązane są do zachowania porządku.

5. Zabrania się w szczególności:

- przebywania na terenie placu zabaw osobom nieupoważnionym,

- niszczenia sprzętu i urządzeń zabawowych,

- stawania na ruchomych częściach urządzeń,

- zaśmiecania terenu,

- niszczenia zieleni.

Zasady powyższego Regulaminu obowiązują nauczycieli, rodziców oraz osoby upoważnione do odbioru dziecka z przedszkola.